Финансовият министър Владислав Горанов е заплашил с оставка, съобщи "Блиц". Радикалните му намерения били провокирани от готовността на партията му да угоди на реформаторите и да се откаже от промените за пенсионно осигуряване.
На председателски съвет в Народното събрание тази сутрин Цветан Цветанов е бил упълномощен да изрази готовност за "заден ход". Именно затова реформаторът Мартин Димитров се похвали във "Фейсбук" с думите: "Очертава се важна победа - ГЕРБ са на път да отложат промените, касаещи частните пенсионни фондове."
Заради твърдата позиция на Горанов парламентарната група на ГЕРБ се събра на извънредно заседание. Очаква се позицията на министъра да надделее и промените в Държавното обществено осигуряване да бъдат предложени за гласуване. По-рано председателят на комисията по бюджет и финанси Менда Стоянова заяви, че досега в ГЕРБ не са били чути никакви смислени аргументи срещу предложението, което, по думите й, дава свобода на избор на осигуряващите се.
Следете 24 часа в денонощието най-ексклузивните новини от Света, България и Варна в Petel.bg!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Неизвестен покри с розово наметало паметника на Альоша в Пловдив
Дата: 10/05, 11:30
Петър Витанов „Прогресивна България”: Свалянето на охраната на Борисов и Пеевски не зависи от Народното събрание
Дата: 10/05, 11:20
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 11:20
Голяма част от Кюстендилска област остава без ток в понеделник
Дата: 10/05, 11:10
Спартак Варна играе за задължителна победа срещу Славия у дома
Дата: 10/05, 11:00