Тоталното безобразие с отношението на пациентите към екипите на Спешна помощ продължава. Само за седмица в Перник двама лекари от линейка бяха набити от роми. Снощи цигани се нахвърлили на лекар от Центъра за спешна помощ и колегите му едва го спасили от сериозни травми. Причината за агресията е още по-нелепа - медикът не могъл да съживи починала жена, пише "Пик".
Инцидентът с насилие над лекари от Перник е втори в рамките на една седмица и трети за месец декември, припомня "Дарик". При първия път, пиян жител на Радомир разцепи с удар устата на преглеждащия го доктор, преди три дни, също в спешния център на пернишката болница пиян младеж от ромския квартал „Рудничар” се опита да души дежурния д-р Стоименов.
При последния случай, линейката с д-р Иво Велев пътувала за адрес, когато била пренасочена към ромската махала в квартал „Хумни дол”. При пристигането на медиците, само минута след сигнала, обаче пациентката вече била починала.
Тогава съпругът й притиснал лекаря към стената и започнал да го бие, крещейки, че трябва да съживи жена му. Сигналът за бития медик е подаден на телефон 112 и на място е била изпратена полиция. Директорът на Центъра за спешна помощ д-р Юлия Такова заяви, че веднага е подала докладни за случая до Министерството на здравеопазването и до ОД на МВР.
Следете 24 часа в денонощието най-ексклузивните новини от Света, България и Варна в Petel.bg!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Напрежение и блокада на пътя при протест срещу ТЕЦ "Бобов дол"
Дата: 13/05, 10:42
Подготовка за екскурзия: С кратък онлайн курс по английски научавате най-важното за 10 часа
Дата: 13/05, 10:40
Огромен пожар унищожи "туристическия "Кремъл" в Москва
Дата: 13/05, 10:37
Заповедта за изсичането на 7-те дървета пред новата сграда на бул. "Княз Борис" е от кмета на Варна, подписана от зам. кмет
Дата: 13/05, 10:303 Коментара
Полиция и РЗИ обръщат с хастара ресторанти, медицински складове и жилище във Варна
Дата: 13/05, 10:29