Още четирима българи, спасени от от ферибота „Norman Atlantic“, пристигнаха в Бриндизи


31/12/2014, 11:32

Италианският военен кораб „Сан Джорджо" акостира късно снощи на пристанището в гр. Бриндизи с 212 души на борда си, спасени от ферибота „Norman Atlantic", сред които и четирима български граждани – Вергил Доспатлиев, Радка Тодорова, Стаменка Аргирова и Асен Асенов, информираха от пресцентъра на Министерство на външните работи.

На място в Бриндизи бе и българският консул от Рим, за да посрещне нашите сънародници. Асен Асенов и Вергил Доспатлиев са настанени от италианска страна в хотел в Бриндизи. Радка Тодорова и Стаменка Аргирова са отпътували със свои близки, които са ги чакали в града. В болницата в Бриндизи се намира и Галин Хайтов.

Както МВнР съобщи по-рано, другият спасен български гражданин – Марио Мосавицки, бе прегледан в болницата в Лече и освободен, след като бе установено, че състоянието му е добро.

Седмият българин, спасен от горящия ферибот – Красимир Естов, се намира на малтийски кораб, който се очаква да пристигне в Италия. Предстои да бъде уточнено точно кога и къде ще стане това.

Standartnews.com

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Масов бой в Симеоновград: 20-годишен младеж е с 4 отрязани пръста след удар с брадва
Дата: 11/05, 12:09

Задържаха непълнолетен без книжка след гонка край Варна
Дата: 11/05, 12:04

Проверяват зам.-министъра на образованието за конфликт на интереси
Дата: 11/05, 11:58

Издирват шофьор блъснал и убил домашно куче в Петрич
Дата: 11/05, 11:53

Microsoft маха Copilot от Windows 11 - как потребителският гняв принуди технологичен гигант да отстъпи
Дата: 11/05, 11:51

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия