Русия забрани на транссексуалните да се явяват на изпити за шофьори


08/01/2015, 22:50

На снимката: Президентът Владимир Путин бе окарикатурен по време на гей парад през 2014 г.

Транссексуалните в Русия вече няма да могат да получават шофьорски книжки, след като страната ги постави в специален забранителен списък като хора с "психични разстройства". Фетишизмът, ексхибиционизмът и воайорството също са включени в списъка и ще бъдат пречка пред хората да шофират, съобщава Би Би Си, цитирана от Дневник.

Според правителството в случая става дума за затягане на медицинския контрол за водачите на моторни превозни средства заради твърде многото пътни произшествия, които стават в страната. "Патологичният" хазарт и клептоманията също са в забранителния списък, чието съставяне вече бе осъдено от руски психиатри и активисти за правата на човека.

Новината за мерките излиза на фона на международното недоволство от погазването на правата на сексуалните малцинства в Русия. През 2013 г. страната обяви за незаконно "популяризирането на нетрадиционен начин на живот" и забрани на гей двойките да осиновяват деца.

Валери Евтушенко от Асоциацията на психиатрите в Русия каза, че е обезпокоен от ограниченията и прогнозира, че хората с тези проблеми просто ще спрат да търсят консултации със специалисти, за да избегнат забраната. Асоциацията на руските адвокати по човешки права нарече новия закон "дискриминационен" и каза, че ще се обърне към Конституционния съд и към международни правозащитни организации.

От Съюза на професионалните шофьори обаче подкрепят забраната. "Имаме твърде много смъртни случаи на пътя и смятам, че затягането на медицинския контрол за кандидат-шофьорите е напълно оправдано", коментира председателят на съюза Александър Котов. По думите му обаче ограниченията не бива да бъдат толкова строги що се отнася до шофьорите любители.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Радев сменя всички областни управители
Дата: 12/05, 20:54

България подкрепя многонационална мисия за гарантиране свободата на корабоплаването в Ормузкия проток
Дата: 12/05, 20:53

Строители предлагат да платят за обследване на ВиК-инфраструктурата в южния район на Варна
Дата: 12/05, 20:48

"Монти Мес" с ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 12/05, 20:30

Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 12/05, 20:30

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия