Варненският бизнес ще затъва и през тази година, прогнозира специалист


20/01/2015, 19:03

Миналата година е била трудна, но и през тази няма изгледи за съживяване на варненския бизнес. Прогнозата направи пред Дарик Варна председателят на Варненската търговско-индустриална камара Иван Табаков.

2014-та е била сравнително успешна за производителите на зърно. Годината е била добра и за фирмите от химическата промишленост и пристанището. Не така стоят нещата обаче за тези, свързани с морските дейности,  показват наблюденията на специалиста. Според него туризмът бележи отстъпление в сравнение с минали години.

В сферата на търговията на дребно също има спад, свързан с ниската покупателна способност, твърди Табаков. Продължава тенденцията да се затварят магазини, или обектите да сменят собствениците си през няколко месеца. В текстилната промишленост показателите са почти постоянни през последните години. В сферата на услугите фирмите са в различно състояние.

Миналата година не е белязана от масови фалити на фирми. По-скоро бизнесмените опитват да работят в различни направления. Донякъде успешни са чуждестранни компании, които отварят кол центрове и инвестират във Варна заради добрите специалисти в региона и по-ниското ниво на заплащане, коментира Табаков, който е песимист за развитието на местния бизнес през тази година. 

По негови думи заемите, които направи правителството с цел съживяване на потреблението няма да изиграят положителна роля. Приток на чужди инвестиции също не се очаква, прогнозира той. 

Следете 24 часа в денонощието най-ексклузивните новини от Света, България и Варна в Petel.bg!

Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Турски гражданин е задържан в Гърция за контрабанда на анаболи към България
Дата: 13/05, 17:14

Обявиха къде ще спират тока във Варна и региона до 15 май
Дата: 13/05, 17:04

Черно море Тича зарадва феновете си с организиран безплатен транспорт до Шумен
Дата: 13/05, 17:00

Подготовка за екскурзия: С кратък онлайн курс по английски научавате най-важното за 10 часа
Дата: 13/05, 16:50

КСБ: Инфраструктурата трябва да настигне инвестициите във Варна, а не инвестициите да спрат
Дата: 13/05, 16:50

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия