„Баските“ озориха лидера в класирането, но загубиха

30.11.2014 / 12:34 0

Волейболистите на Черно море-БАСК изиграха силен мач, но не успяха да победят лидера в класирането на Висшата лига при мъжете Инвестбанк Тетевен Волей. В мач от седми кръг на първенството варненци отстъпиха у дома с 1:3 гейма. (27:29, 25:23, 19:25, 20:25). Това бе едва вторият гейм, който тетевенският тим губи от началото на шампионата.

С подкрепата на над 200 фенове "баските" се хвърлиха в истинска битка, като мачът вървеше точка за точка през по-голямата си част. Това доведе до много оспорвана игра, нервни изблици и емоции, и логично бяха раздадени и картони.

Още в първата част заради словесни пререкания от двете страни на мрежата, главният съдия на мача спря играта за малко, като даде два жълти картона на проявилите си волейболисти. Впоследствие пък през втората част състезател на Черно море получи жълт картон за бавене на играта. В крайна сметка този път съдиите овладяха мача, като до по-сложни ситуации не се стигна.

Въпреки усилията си младите волейболисти на Черно море не можаха да преклонят стабилният отбор на Тетевен, като успяха да изтръгнат само гейм от домакинството си.