България - Норвегия 0:1

03.09.2015 / 23:02 0

sportal.bg

Отборите на България и Норвегия играят при резултат 0:1 двубоя, който има решителен характер за битката за третото място в група "Н" в квалификациите за Евро 2016 във Франция. Голът отбеляза Форен в 57-ата минута.
Около 10 000 запалянковци има по трибуните на "Васил Левски".

Националите започнаха малко притеснени и трудно изнасяха топката през първите 10 минути. Все пак първия опасен удар бе на Ивелин Попов от фаул в 21-ата минута, когато Нюланд изби.

ГЛЕДАЙ НА ЖИВО ТУК
Нарушението бе срещу Манолев, който бе фаулиран пред линията на наказателното поле. В 27-ата минута Бергет с глава стреля високо над вратата на Митрев.
Последваха нови слаби минути за момчетата на Петев, който оставиха инициативата на гостите и бяха доста плахи. В 36-ата минута Чочев от добра позиция избърза и стреля далеч от целта.

До почивката нямаше други положения.

Втората част започна без промени в двата състава. В 53-ата минута при първата добра атака на "трикольорите" Мицански се откъсна от своя пазач и стреля. Бранител изби, но топката отново попадна в него, но и при втория удар защитник изби, докато Попов чакаше подаване.