България взе гейм на Аржентина в мач с още контузени национали

05.07.2015 / 23:31 0

Волейболистите от националния отбор на България допуснаха загуба в последния си мач от Група С на Световната лига, след като паднаха от Аржентина 1:3 (19:25, 26:24, 17:25, 18:25) пред 4950 зрители в зала "Конгресна" на Двореца на културата и спорта във Варна, предаде Спортал.

Така с този успех съставът на Аржентина записа 8-а победа в Групата и с актив от 24 точки спечелиха първото място в групата, с което се класираха за финалите на Световната лига във Варна на 10 и 11 юли. На полуфиналите Алжентина ще срещне Франция, а България излиза срещу Белгия.

България поведе с 5:2 в началото на първата част след атака на Станислав Петков. Ас на Светослав Гоцев доведе до 8:4 при първото техническо прекъсване. Теодор Тодоров направи 10:6 с контраатака през центъра. Аржентина успя да изравни при 10:10 след успешна блокада срещу атака на Станислав Петков. "Гаучосите" записаха 5-а поредна точка и поведоха с 11:10. Аржентинските волейболисти поведоха убедително при 14:11 след атака на Факундо Конте. Станислав Петков намали до 12:14 с атака по блокадата. Атака н аут на Станислав Петков и 12:16 при второто техническо прекъсване. При 15:19 в игра се появи Любомир Агонцев на мястото на Андрей Жеков. България намали до 18:22, след като двоен български блок спря атака на Факундо Конте. Владо Николов би сервис в мрежата и Аржентина спечели първата част с 19:25.

Втората част започна доста неприятно за България. Андрей Жеков бе сменен още в самото начало, след като е усетил дърпане в бедрото. Аржентина поведе с 3:0, а при това разиграване при изграждане на блокадата Любомир Агонцев удари с ляв лакът в носа Теодор Тодоров, който напусна игра и бе заменен от Виктор Йосифов. България изравни при 5:5, а равенството се запази до 7:7. Малко по-късно при 7:8 във втората част Николай Пенчев получи проблем в лявата подбедрица на крака и напусна, за да получи помощ от физиотерпевта ни Петър Атанасов. на негово място в игра се появи Тодор Алексиев. Владо Николов изравни при 9:9. Аржентина поведе с 22:18, но благодарение на мощния сервис на Виктор Йосифов и силни атаки и контраатаки на Владо Николов се стигна до равенство при 22:22. "

Гаучосите" поведоха с 23:22. При следващото разиграване Владо Николов атакува мощно за блокаут - топката тупна близо до линията и след дълги спорове съдиите я отсъдиха в полза на България - 23:23. Последва и жълт картон за Факундо Конте. България стигна до геймбол след геймбол при 24:23. Аржентина изравни при 24:24. Националите дръпнаха с 25:24, след като Хавиер Филарди би сервис в мрежата. България стигна до успех във втората част с 26:24, след атака на Факундо Конте в блокадата и топката се върна и го докосна преди да излезе в аут.

Аржентинските волейболисти започнаха силно третата част и поведоха с 6:2. Предимството на "гаучосите" продължи и възпитаниците на Хулио Веласко дръпнаха с 18:14. Разликата нарасна до 20:14 за Аржентина след ас на Николас Уриарте. Данаил Милушев замени Владо Николов, но и той не помогна много и южноамериканците успеха да затворят лесно гейма с 25:17.

Мирослав Градинаров започна на мястото на Николай Пенчев в 4-ата част. Аржентинците дръпнаха с 8:4 при първото техническо прекъсване. В последното разиграване Хосе Луис Гонсалес получи контузия и напусна играта. Аржентинците продлъжиха да водят в играта и резултата и поведоха с 12:7. Троен блок спря атака на Владо Николов - 8:12. Дани Милушев замени Владо Николов. Аржентина поведе с 16:9 при воторот техническо прекъсване. Две поредни атака на Дани Милушев по блокадата направиха резултата 14:19. Ас на Факундо Конте и 23:16 за Аржентина. "Гаучосите" спечелиха гейма с 25:18 след атака на Сорнета, а с това и мача с 3:1 гейма.

Владо Николов стана най-резултатен за България с 11 точки.

Най-резултатен в мача бе Факундо Конте с19 точки (4 аса, 2 блока). Себастиан Соле добави още 14 точки (1 блока).

БЪЛГАРИЯ - АРЖЕНТИНА 1:3 (19:25, 26:24, 17:25, 18:25)
БЪЛГАРИЯ: Андрей Жеков, Владимир Николов 11, Николай Пенчев, Станислав Петков 8, Светослав Гоцев 6, Теодор Тодоров 4 - Теодор Салпаров-либеро (Любомир Агонцев 1, Мирослав Градинаров 1, Тодор Алексиев 7, Виктор Йосифов 7, Данаил Милушев 3, Владислав Иванов-либеро)
Старши-треньор: ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ
АРЖЕНТИНА: Николас Уриарте 6, Хосе Луис Госалес 10, Факундо Конте 19, Хавиер Филарди 5, Себастиан Соле 14, Максимилиано Гауна 10 - Себастиан Клостер-либеро (Лучано Де Чеко 1, Мартин Рамос 1, Лусиано Сорнета 1)
Старши-треньор: ХУЛИО ВЕЛАСКО.