Черно море с пета загуба поред от Левски! Бакари се завърна на терена след 9 месеца (видео)

27.02.2016 / 14:50 7

Черно море падна от Левски с 0:2 в мач от XXII кръг на „А” група на стадион „Тича”. Загубата е пета поред за "моряците" от "сините" в елита и четвърта поред без вкаран гол. Варненци пък не са реализирали попадение в "А" група вече в 4 поредни срещи. Те имат и още две лоши серии - 5 поредни двубоя без победа в първенството (два равни и три загуби), и 5 срещи поред без победа у дома (един равен и четири загуби).

За трите точки на гостите точни бяха Георги Костадинов (53) и Мигел Бедоя (65).

На трибуните имаше повече от 8000 зрители и това е най-посетения домакински двубой на "моряците" през сезона.

За "моряците" дебютира Борислав Стойчев, а Бакари се завърна в игра след 9 месеца.

През първата половина на първото полувреме играта бе равностойна, без положения пред двете врати.

В 34-ата минута домакините изпуснаха да поведат. Илиев технично от въздуха върна топката в наказателното поле, Пламен Николов отклони с глава към Матиас Курьор, който шутира отблизо с глава, но Йоргакевич изби.

В 40-ата минута Мехди Бурабия от Левски направи атракция за публиката. Малко след центъра той тръгна напред, като в движение жонглира четири пъти поред с топката, преди да бъде фаулиран.

В 44-ата минута Минев потърси намиращия се пред вратаря Нар, но Стойчев изби с шпагат. Малко след това нисък шут на Бедоя премина встрани.

В 53-ата минута Левски откри резултата. Бедоя пусна към Георги Костадинов, който напредна почти от центъра, с отмерен удар насочи топката ниско по тревата, тя рикошира леко в крака на Пламен Николов и влезе в долния ляв ъгъл - 0:1.

В 57-ата минута Бакари смени Романов и се завърна на терена след 9 месеца. За последно испанецът от гамбийски произход бе играл отново срещу Левски - на 30 май 2015 година, когато варненци спечелиха с 2:1 финала за купата в Бургас и вдигнаха трофея за първи път. Тогава Бакари изравни в последните секунди на редовното време и докара нещата до продължения.

В 60-ата минута Мехди Бурабия шутира мощно от дъгата на пеналта и топката разтресе напречната греда. Минути след това Йоргакевич отклони в корнер шут от фаул на Жоро Илиев.

В 65-ата минута Левски удвои преднината си. Удар на Мигел Бедоя се отби от напречната греда, топката отиде към Франсис Нар, който подаде към Бедоя и той с левачката насочи кълбото в близкия ъгъл - 0:2.

В 70-ата минута Черно море пропусна да се върне в мача. Стойчев намери с глава Матиас Курьор, който от 8 метра отправи страхотно воле към центъра на вратата, но Йоргакевич с ръка изби виртуозно. Добавката на Курьор с глава бе слаба и защитник изчисти в корнер.

В 78-ата минута Стойчев се извиси над всички след центриране от фаул на Илиев, но би с глава във вратаря.

В 87-ата минута резервата на Левски Венци Христов тръгна зад центъра сам срещу Китанов, бутна топката встрани край излезлия много напред вратар, но си затвори ъгъла и впоследствие бе блокиран от Педро и Паланков.

Съставите:

Черно море: Китанов, Георгиев (77-Райков), Стойчев, Николов, Венков, Расим (84-Вълчанов), Паланков, Илиев, Романов (57-Бакари), Матиас, Педро

Левски: Йоргакевич, С.Александров, Ал. Александров, Лукин, Минев, Костадинов, Прохаска, Бедоя (72-Де Нойер), Бурабия (90-Р.Цонев), Нар (82-Христов), Орачев

Съдии: Станислав Тодоров, Георги Славов, Мартин Димитров

Жълти картони: Паланков, Романов, Георгиев, Стойчев, Илиев, Бакари/С.Александров, Бедоя, Минев