Дъжд прекъсна мача на Григор Димитров на „Уимбълдън“

30.06.2014 / 19:55 0

Григор Димитров води на Леонардо Майер след 6:4 и във втория сет с 6:5 на „Уимбълдън“, но дъждът прекъсна срещата, а кортът бе незабавно покрит.

Хасковлията започна много добре мача, пласира два аса и спечели първия гейм на нула, но Майер, макар и трудно се измъкна във втория - 1:1. Григор Димитров поведе с 2:0 след втори гейм на нула. Аржентинецът също взима сервис-гейма си 2:2, но и Григор не остава по-назад - 3:2. Без особени трудности Майер отново изравни за 3:3 след няколко добри демонстрации на сервис. Григор Димитров не изневерява на играта си, въпреки напрежението, създадено от съперника за 30:15, но все пак взе подаването си за 4:3. Австралиецът отново се справя - 4:4. Австралиецът постави под напрежение Григор Димитров за 40:30, но българинът се справи, спаси брейк-бол, за да спечели гейма – 5:4. Българският тенисист успя да запише пробив в ключовия момент на първия сет. Григор поведе с 30:15, а при втората възможност за пробив, хасковлията се възползва от грешка на Майер за 6:4.

Гришо продължава с убедителна игра да взима серсисите - отново на нула - 1:0 във втория сет. Въпреки атрактивното си изпълнение, разтягане почти до шпагат на Григор Димитров при едно от по-дългите разигравания, Майер си взе подаването за 1:1. Григор демонстрира чудесно настроение на корта и много добър усет към топката, показа зашеметяващо изпълнение през крака за 30:0, за да заслужи и аплодисментите на публиката – 2:1. Майер не отстъпва - 2:2, но Григор е убедителен за 3:2. Гейм на нула и за аржентинеца - 3:3.

Григор поведе с 30:0 в следващия гейм, но Майер обжалва точката, след което се стигна до равенство - 30:30. Това обаче не притесни Григор, който отново взе подаването си 4:3. Леонардо Майер оцеля за 4:4, след като Григор стигна до 40:40, но в опит да пробие – сгреши. Последвалият сервис-гейм на Григор отново е успешен – 5:4, както и този на Майер - 5:5.  Започва да ръми над Лондон. Григор отново е категоричен - 6:5.

Дъждът прекъсна мача на българина, при 30:15 в полза на Майер в следващия гейм. Хасковлията е абсолютен фаворит на букмейкърите, а ако успее да оправдае очакванията и се класира за четвъртфиналите, ще си осигури 360 точки за световната ранглиста, които може да са му достатъчни за дебют в топ 10.

Григор Димитров има само една крачка до изравняване на предишното си най-добро постижение на турнир от Големия шлем – четвъртфинал. До този момент в Лондон хасковлията записа три победи над Александър Долгополов в 5-сетова драма, Люк Савил и Райън Харисън.