Дрогба поведе Кот д'Ивоар към обрат срещу Япония

15.06.2014 / 08:30 0

worldcup.sportal.bg

Отборът на Кот д'Ивоар стартира с много трудна победа участието си на Мондиал 2014. В среща от група "С" "слоновете" обърнаха Япония с 2:1 благодарение на голове на Вилфред Бони и Жервиньо в разстояние на две минути след почивката. Головете паднаха малко след появата в игра на звездата Дидие Дрогба , който изненадващо бе оставен на пейката от селекционераСабри Ламуши . С най-голяма заслуга за победата обаче е десният защитник Серж Орие, който асистира и за двата гола.

За Япония се разписа Кейсуке Хонда още в 16-ата минута. Това бе негов трети гол на световни финали, с който халфът на Милан излезе начело във вечната ранглиста на страната си по този показател.

90

Дрогба учудващо не попадна в титулярния състав на Кот д'Ивоар. Вместо него в предни позиции започнаха Вилфред Бони, Жервиньо и Саломон Калу.

Японците разчитаха на двете си звезди в халфовата линия Кейсуке Хонда и Шинджи Кагава , а единствен чист нападател беше Шинджи Оказаки.

Срещата започна равностойно, но японците първи успяха да отбележат гол. Това стана в 16-ата минута след чудесна заучена комбинация, заварила неподготвена бранителите в оранжево. Топката беше подадена към Хонда, Туре Яя закъсня и безмилостният шут на халфа оплете кълбото в мрежата.

90

Последва натиск на Кот д'Ивоар, но все нещо не достигаше на африканците, за да изравнят. Най-активни бяха Жервиньо и Туре Яя, а Вилфред Бони в определени епизоди оставаше изолиран. Японците се бранеха самоотвержено и рядко допускаха положения пред вратата си. При най-доброто от тях левият бек Артур Бока стреля силно, но стражът Кавашима внимаваше.

38

В първите минути след почивката футболистите на Кот д'Ивоар поискаха дузпа за нарушение срещу Туре Яя, но вместо това реферът вдигна жълт картон на най-дейния в протестите Дидие Зокора. В 62-ата минута Дидие Дрогба се появи в игра и веднага изведе Жервиньо с пета в наказателното поле, но крилото на Рома се засуети. Малко по-късно Серж Орие центрира от десния фланг и Вилфред Бони с глава изравни. Само две минути след това, при идентична ситуация, и Жервиньо се реваншира за пропуските си. Той засече ново прекрасно центриране на Орие и африканците поведоха в резултата.

90

В оставащото време японците се опитаха да се доберат поне до равенството, но им беше трудно срещу мощните физически бранители пред Копа. В крайна сметка Кот д'Ивоар тръгна с победа и се изравни на върха в класирането в групата с Колумбия, която по-рано вчера разгроми Гърция с 3:0.

КОТ Д'ИВОАР - Япония 2:1
0:1 Хонда (16)