Кампания събра 70 хил. лева за болен ученик от Плевен. Ще се лекува в Москва
Снимка: Булфото, архив
16-годишният Антонио Антонов от Плевен заминава за присаждане на стволови клетки в Москва в понеделник /14 септември/. За лечението са събрани 70 хил. лева от дарители и в благотворителна кампания, организирана от община Плевен под патронажа на кмета проф. Димитър Стойков. Това съобщи в неделя за "24 часа" бащата на момчето Николай Антонов.
Антонио учи в 10-и клас в професионалната гимназия по транспорт в Плевен. Страда от детска церебрална парализа. Заради лечението в Москва ще пропусне 20 дни, но после ще навакса с уроците, увери бащата. Кампанията в подкрепа на Антонио започна през декември 2014 г. В благотворителните концерти се включиха Любо Киров, Петя Буюклиева, Тоника СВ, Били Хлапето, Северняшкият ансамбъл за народни песни и танци, възпитаници на музикалното училище, балет "Венда" и др. Други суми постъпиха по банков път от дарители от цяла България. Целият курс на лечение в Москва струва 110 хил. евро, уточни бащата.
Следете всяка минута 24 часа в денонощието последните новини - такива, каквито са, от Света, България и Варна в Petel.bg!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Бъдете с нас навсякъде и през вашия мобилен телефон!

1
0
