10 от Литекс разпиляха Левски в продълженията

08.12.2015 / 20:22 2

sportal.bg

Отборът на Литекс е първият полуфиналист за Купата на България, след като разби с 3:0 Левски в продълженията. В много интересен и драматичен двубой на Градския стадион в Ловеч момчетата на Люпко Петрович излъгаха на контраатака "сините", въпреки че играха близо 60 минути с човек по-малко. Елтон дос Ройс бе изгонен в 64-ата минута, но въпреки това гостите не успяха да се разпишат.

Последваха две продължения, където слабите в атака играчи на Стойчо Стоевнямаха идея как да вкарат гол, а също така позволиха на Данило Асприля да играе по-свободно и това се оказа пагубно.
Най-добрият играч на "оранжевите" първо асистира на Арсенио Нунеш в 101-ата минута, след което стори същото към Кирил Десподов в 109-ата минута. Младият нападател оформи крайното 3:0 в 112-ата минута след нова атака подхваната от Асприля.

Гостите имат сериозни претенции към асистента на Таско Тасков - Николай Стайков, който отмени в 32-ата минута чист гол на Владимир Гаджев. Домакините също бяха ощетени в 72-ата минута, след като не бе отсъдена чиста дузпа срещу Асприля за нарушение на Максимилиан Карнер.

Така Ловеч продължава да бъде кошмарно място за Левски в Купата на България, където от седем мача срещу Литекс има седем поражения. Трети пореден път столичани отпадат на четвъртфинал в един мач покрай Покрития мост след продължения. Първите два пъти през 2008 и 2011 година отстъпи с дузпи. Освен това през 2013-ата година загубиха финал в турнира срещу Берое отново с дузпи.

Резултатът не отговаря на видяното, тъй като столичани бяха по-активни и владееха инициативата през почти цялата среща и създадоха положения, които пропиляха, но първото попадение на Нунеш ги прекърши и даде криле на Литекс.

Още във втората минута Боян Йоргачевич спаси майсторски удар с глава на Елтон. В 11-ата минута гредата спаси домакините, след като Никола Колев при опит да изби центриране на Костадинов прати топката в лявата греда на своя тим.

При следващата атака Йонсен пропусна да открие след отлично центриране на Попов.
Прохазка пропусна страхотна възможност в 15-ата минута, когато с диагонален изстрел прати топката в аут.
В 32-ата минута Владимир Гаджев прати топката в мрежата, но Николай Стайков вдигна несъществуваща засада и отмени попадението. Националът спря топката след изстрел на Прохазка и веднага я прати в мрежата, но изненадващо Стайков вдигна флага, въпреки че №45 от "сините" бе покрит от двама играчи в "оранжево" и Таско Тасков отмени попадението.

Над 2000 фенове на столичани създадоха страхотна атмосфера в началото на второто полувреме, опъвайки хореография и палейки десетки факли.
Първото спасяване бе на Йоргачевич след удар на Йонсен, което доведе до ъглов удар в 48-ата минута.
Асприля в 59-ата минута също направи сериозен пропуск след подаване на Йонсен, който проби отляво след грешка на Карнер.

В 61-ата минута Прохазка стреля силно, но Баривейра спаси. Последваха добри минути за "сините", които атакуваха, а в 64-ата минута останаха с човек повече на терена. Гаджев изведе отлично Бедоя, който бе фаулиран от Елтон и получи директен червен картон.

Иван Горанов влезе, а "сините" продължиха да атакуват. В 72-ата минута Асприля проби отлично в наказателното поле и Карнер го фаулира, но Тасков даде знак играта да продължи, вместо да посочи бялата точка.
Китамбала замени Гаджев, а Десподов влезе на мястото на Йонсен.

Френският нападател на гостите вкара топката в мрежата в 88-ата минута, но попадението бе правилно отменено, тъй като игра с ръка преди да се освободи от Недялков.
В 92-ата минута Прохазка центрира от корнер, а Китамбала с глава направи невероятен пропуск, след като заби топката в земята и прехвърли вратата на домакините.

Радослав Цонев замени Краев в началото на продълженията.

Страхотен пропуск с глава направи Костадинов в 96-ата минута, когато Веселин Минев майсторски центрира отляво. 120-секунди по-късно Китамбала с глава също пропусна от няколко метра след подаване на Минев.

В 101-ата минута цялата защита остави Асприля, който овладя топката и проби отляво, след което центрира остро и Нунеш със силен удар от 12-метра изпревари Миланов и прати топката под горната греда на гостите за 1:0.
При следващата атака Китамбала излезе в добра позиция, но бе в засада, която не бе маркирана, но Попов изби в ъглов удар.