10 от Спартак удариха Провадия като гости с 3:0

21.11.2015 / 15:57 6

Спартак Варна победи с 3:0 като гост Провадия в мач от 11-ия кръг на "А" окръжна група.

Възпитаниците на Димитър Пантев постигнаха успеха с 10 човека, след като в 60-ата минута за втори жълт картон бе изгонен Галин Петров, а всички голове паднаха след това. "Соколите" бяха подкрепяни от 150 свои привърженици, като за реда на стадиона се грижеха около 20 полицаи.

През първото полувреме гол не падна, като домакините създадоха повече опасни ситуации. При една от тях футболист на Провадия опита да прехвърли падналия вратар Митко Пантев, но той успя да се протегне и да спаси. Малко след това играч на домакините игра с ръка в наказателното си поле, но реферът прецени да не свири дузпа за Спартак.

В 60-ата минута Галин Петров бе изгонен, а 7 по-късно варненци поведоха с 1:0. Голът вкара Иван Добрев. Малко след това отново той заби много красив гол с удар от 27-28 метра, пращайки топката неспасяемо в "паяжината". В 83-ата минута Ивайло Димитров излезе сам срещу вратаря и го прехвърли за крайното 0:3.

Титулярите на Спартак: Митко Недев, Галин Петров, Иван Иванов, Станислав Йовчев, Йордан Янев, Йордан Пенев, Николай Иванов, Мартин Русев, Иван Добрев, Димитър Петев, Ивайло Димитров