15-годишен талант на Черно море вкара за националите до 18 в Русия

18.01.2017 / 21:13 0

Юношеският национален отбор на България (родени 1999 г) загуби с 1:3 от Словакия в среща от турнира Валентин Гранаткин в Санкт Петербург при разпределението на местата от 5 до 8.

След този резултат момчетата на селекционера Викторио Павлов ще играят на 21-и януари срещу Словения за 7-ата позиция. Словенците паднаха от Латвия с 1:2. Българският отбор е съставен от доста по-малки момчета и днес един от тях, роденият през 2001-а година Мартин Минчев, нападател на Черно море (Варна), се разписа за 1:1.
Мартин Римаренко откри резултата за Словакия в 11-ата минута, а Минчев изравни в 18-ата. Само минута по-късно Мартин Вициан отново изведе словаците напред в резултата. Крайното 3:1 оформи Растислав Кружляк от дузпа в 73-ата минута от дузпа, заради която Антон Тунгаров от България беше отстранен с червен картон, пише "Спортал".

Състав на България: Христо Лалев, Александър Бастунов, Борислав Вакадинов, Иван Калайджийски, Митко Митков, Илия Груев, Ерол Дост, Александър Златков, Мартин Ковачев, Мартин Минчев, Иван Митрев (второ полувреме: Георги Костов, Мартин Семерджиев, Георги Георгиев, Антон Тунгаров, Лъчезар Георгиев).