Атлетико (Мадрид) мина с лекота през Валенсия и дръпна на Реал

07.03.2016 / 00:03 0

Атлетико (Мадрид) срази като гост Валенсия с 3:1 в среща от 28-ия кръг на испанската Примера дивисион и дръпна с 4 точки пред третия Реал, а в същото време отново съкрати дистанцията до лидера Барселона на 8 точки.

Френският национал Антоан Гризман (24) изведе гостите от испанската столица напред в резултата след асистенция на Коке. Малко след това взетият под наем от Реал (Мадрид) руснак Денис Черишев (28) изравни след подаване на Пако Алкасер, а до края на полувремето други попадения не бяха реализирани, пише Блиц.

След почивката „дюшекчиите” имаха инициативата и материализираха превъзходството си чрез Фернандо Торес (72), който им даде аванс след пас на Хименес.

В 80-ата минута Адерлиан Сантос, който имаше вече жълт картон, получи още един след груб фаул срещу Фернандо Торес, и бе изгонен, а домакините доиграха мача в намален състав. Белгиецът Яник Ферейра Караско (85) пък оформи крайния резултат след асистенция на Гризман и силен шут.

След втората поредна домакинска загуба Валенсия е на десето място във временното класиране с 34 точки. Атлетико (Мадрид) остава втори с 64 точки, изоставайки на 8 от лидера Барселона, но имайки аванс от 4 пред градския съперник Реал.