България поведе в групата си след 3:0 над Китай. Силен мач на Дани Милушев

05.09.2014 / 16:16 0

България записа чиста победа над Китай в третата си среща от Световното първенство по волейбол. Играчите на Пламен Константинов надделяха над съперника си с 3:0 (25:23, 25:23, 25:19). Това бе първа загуба за състава на Китай, докато за нас победата бе много важно с оглед на класирането напред, пише Блиц.

България излезе на първо място в групата със 7 точки, пред Русия, която има 6 и мач по-малко. Победата върна позагубеното самочувствие на волейболистите ни, които в предишната си среща отстъпиха пред Канада с 2:3 гейма, след като водеха с 2:1 и 23:20.

Днес волейболистите на Пламен Константинов тръгнаха трудно в първите два гейма и изсотаваха опасно почти до края им. Прекъсванията на треньора и подобряването на играта в течение на геймовете даде резултат и нашите взеха частите. Силен мач изиграха влезлите като резерва варненец Дани Милушев и Тодор Скримов, които рано в мача се появиха на местата на звездата Цветан Соколов и капитана Тодор Алексиев и бяха в основата на днешния успех.

Първи гейм
Двубоят започна равностойно до първото техническо прекъсване. Китайците имаха преднина от 1 точка, която обаче постепенно се увеличаваше. Играчите на Пламен Константинов успяха да стигнат до равенство при 13:13, но пак позволиха на съперника да дръпне. Най-голямата разлика бе при 19:14.

Пламен Константинов взе второто си прекъсване в първата част, а след него Цветан Соколов и компания се преобразиха. Блокадата заработи, а атаките бяха неотразими. Волейболистите ни достигнаха до равенство при 23:23, а грешка на китайците ни доведе до геймбол. Тройната ни блокада спря Жи Юен и геймът бе за България - 25:23.

Втори гейм
Волейболистите на Китай дръпнаха с 4:1, а в последствие и със 7:2. Силна игра на Милушев и Йосифов постепенно намали разликата, за да се стигне до 16:15 за България при второто техническо прекъсване.

Тодор Скримов се разигра след почивката, дейно подпомаган от Милушев. Разликата обаче не се променяше, а при Китай израни при 23:23. Атака по диагонала на Милушев ни даде възможност за затваряне на гейма, а Жинуей прати топката в аут - 25:23 и 2:0 за България.

Трети гейм
Китай бе отборът, който първи поведе с 2 точки и в третия гейм. Тяхното водачество продължи до 10:10, а силна българска игра в следващите разигравания ни донесе комфортна преднина от 16:13 на второто техническо прекъсване. Ас на Скримов доведе дори до 4 точки аванс. Преднината ни се увеличаваше и в крайна сметка Гоцев сложи точка на гейма и мача с 25:19.