България продължава без победа в Световната лига

25.06.2016 / 00:04 1

снимка: Булфото, архив

Мъжкият национален отбор на България по волейбол записа пета поредна загуба в Световната лига.

Възпитаниците на треньора Пламен Константинов загубиха с 1:3 (18:25, 25:21, 19:25, 23:25) от Сърбия. Мачът се игра в зала "Пионир" в Белград.

Срещата започна трудно за българите. Разликата в първия сет дойде от изключително силния сервис на домакините. "Плавите" бързо натрупаха разлика, която внесе допълнително спокойствие в играта им.

Българските волейболисти се събудиха във втората част. Появи се настроение сред отбора, момчетата започнаха да играят по-освободено и заслужено спечелиха сета.

В трета част ролите отново бяха разменени. Спад в играта на "лъвовете" позволи на домакините отново да излязат напред в резултата.

Четвъртата част бе изключително оспорвана. Българите имаха леко игрово предимство, но то бе пропиляно в решителната част на гейма, когато при 19:19, Лисинац пласира няколко страхотни сервиса. Сърбите се възползваха от моментното объркване в българските редици и спечелиха сета, с което и мача.

С пет поредни победи домакините продължава да бъдат без загуба в Световната лига.

Най-резултатен в мача бе Цветан Соколов с 21 точки (2 аса). Урос Ковачевич от Сърбия записа 18 точки (3  блокади, 1 ас).