България с втора издънка поред! Европейското изглежда все по-далеч

13.10.2014 / 23:44 3

България записа втора поредна загуба в квалификационната си група за Евро 2016. Този път „лъвовете" паднаха с 1:2 като гости на Норвегия и по този начин сериозно компрометираха шансовете ни само за първите две места, но дори и за третото, колкото и все още да сме в началото на квалификациите.

Въпреки заканите си на тръгване, нашите пак играха ужасяващо, като дори бяха по-слаби и от мача срещу хърватите в петък. Най-безобразна и тази вечер бе отбраната ни.

Норвегия беше по-добрият отбор през цялото време и логично стигна до успеха, въпреки че на практика не показа кой знае какви футболни достойнства.

Лошите новини за България започнаха още в 13-ата минута. Едно балонно подаване изненада неориентираната ни защита, която изпусна Елионуси. Михайлов също тръгна да излиза неоправдано, а Елионуси просто го заобиколи и търкулна топката в мрежата.

Българите проспаха цялото първо полувреме, като домакините можеха дори да вкарат още един голо. Напълно в противоречие с хода на двубоя, нашите изравниха секунди преди почивката. След центриране от корнер Бодуров засече с глава около дузпата, пращайки топката в горния ъгъл на вратата.

Голът обаче изобщо не вдигна тонуса на отбора ни след почивката. Напротив, нашите продължиха да действат безидейно. Защитата ни продължаваше да грешки, а на отсрещната врата варненецът Жоро Илиев имаше един полу-шанс в 61-ата мин от дъгата, но стреля неточно.

В 72-ата мин. логичното се случи. Линес центрира ниско отдясно, Йодегаард отклони леко, а резервата Нилсен с прецизен фалцов удар набута топката във вратата ни за крайното 2:1, пише "Топспорт".