България се класира за финалите на Евролигата по плажен футбол

10.08.2014 / 15:02 0

Националният отбор на България по плажен футбол се класира за финалите на Евролигата (дивизия Б), след като записа втора победа в третия си мач от предварителната група. Възпитаниците на варненския треньор Симеон Христов биха с 4:3 Норвегия в двубой, завършил по изключително драматичен начин. В последната секунда на срещата в Унгария съдиите свириха спорна дузпа за скандинавците. Резултатът бе 4:3, а при изравняване мачът отиваше в продължение. Варненският капитан на националния ни тим Костадин Иванов-Марата обаче спаси дузпата и така класира нашите на финалите в Испания следващата седмица.

Двубоят започна лошо за България, след като скандинавците поведоха в резултата. Филип Филипов обаче успя да изравни още в първата третина а във втората даде аванс за България, вкарвайки за 2:1 с шестото си попадение в надпреварата. малко след това тимът ни дръпна с два гола разлика след прецизен удар на юношата на Спартак (Варна) Георги Филипов, който намери добре топката след центриране от корнер. Малко преди края на третината норвежците намалиха. В последната част на редовното време Иван Мартинов вкара хубав гол през един защитник и вратаря, като това бе второто му попадение на турнира в Унгария – 4:2. Четири минути преди края на срещата скандинавците върнаха още един гол и можеха да изравнят в последната секунда, но прекрасната намеса на Костадин Иванов прати България на финалите в Испания.

В Унгария тимът ни стартира със загуба с 1:5 от Турция, след което записа победи с 8:6 над Австрия и 4:3 над Норвегия.