България срази Аржентина с 3:0

04.07.2015 / 23:11 0

Националният отбор на България по волейбол победи Аржентина с 3:0 (27:25, 25:20, 25:22)  в първия сблъсък между двата тима от последния уикенд в група „С” във втора дивизия на Световната лига, предаде Спортал. Срещата се игра пред около 5 000 зрители в зала „Конгресна” в Двореца на културата и спорта във Варна.

Първият гейм на двубоя бе изключително равностоен и се развиваше точка за точка. За равностойният характер на 1 част говори и фактът, че двете технически прекъсвания дойдоха съответно при 7:8 и 15:16 в полза на Аржентина. Нашите момчета успяха да поведат в резултата в края за 21:20, след като Владо Николов направи отлична атака. Първи до геймбол обаче стигнаха гостите, които имаха точка за приключване на частта при 24:23. Последва обрат за 25:24 и България на свой ред получи геймбол. В този момент напрежението си каза думата и след два поредни сгрешени начални удара „трикольорите” отново стигнаха до геймбол. В този момент Андрей Жеков реши да играе с ветерана Владо Николов и не сгреши, защото диагонът се справи с тройна блокада и България затвори гейма с 27:25.

Втората част започна както първата – с равностойна игра точка за точка. Единствената разлика бе, че първата техническа пауза бе при преднината за България 8:7. За жалост в средата на гейма сериозна контузия получи Тодор Скримов, който напусна залата с помощта на лекарския екип. Перничанинът изпитваше болки в десния крак, а мястото на игрището зае опитния Тодор Алексиев. Травмата на Скримов обаче по никакъв начин не развали настроението в лагера на българския тим и нашите успяха да направят разлика 2-3 точки, която да поддържат до втората техническа пауза, която дойде след мощна атака на Алексиев – 16:13. В последствие преднината на България набъбна на 6 точки (20:14), което хич не се хареса на изнервения до краен предел Хулио Веласко. До края на гейма момчетата на Пламен Константинов не допуснаха отпускане и успяха да затворят частта с 25:20.

Аржентинците започнаха по-концентрирано третата част и имаха преднина от 8:6 до първата техническа пауза. Постепенно обаче българите успяха да наваксат пасива и на свой ред поведоха с 2 точки при втората техническа пауза. До края нашите момчета не загубиха контрола на срещата и затвориха мача с 3:0 гейма.

БЪЛГАРИЯ - АРЖЕНТИНА 3:0 (27:25, 25:20, 25:22)
БЪЛГАРИЯ: Андрей Жеков, Владимир Николов, Николай Пенчев, Тодор Алексиев,  Виктор Йосифов, Теодор Тодоров - Теодор Салпаров-либеро
Старши-треньор: ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ
АРЖЕНТИНА: Лучано Де Чеко, Хосе Луис Гонсалес, Факундо Конте, Хавиер Филарди, Себастиан Соле, Пабло Крер - Себастиан Клостер-либеро