Барселона пречупи устремения Арсенал и гледа към следващата фаза

24.02.2016 / 00:45 0

Барселона спечели с 2:0 гостуването си на Арсенал и уверено гледа към 1/4 финалите на Шампионска лига. Головете за отбора на Луис Енрике вкара Лионел Меси, който се разписа в 71-та и 83-та минута от дузпа. Това бяха първи голове на Меси във вратата на Петр Чех от общо 7 мача, в които е играл срещу него, предава Бтв.

Първото полувреме на мача протече при много енергична игра от страна на Арсенал и опити за контраатаки, които можеха да се увенчаят с успех, но страхотен пропуск направи Алекс Окслейд-Чембърлейн. Чак в края на частта Барса създаде 2 добри шанса, но Луис Суарес не успя да ги вкара.

След почивката играта стана много двуостра, като положения имаше и пред двете врати. Неймар пропусна страхотен шанс за Барса веднага след почивката, а на другата врата Марк-Андре Тер Стеген блесна със страхотно спасяване при удар с глава на Оливие Жиру.

Арсенал не се възползва от сериозно разбъркване в наказателното поле на Барселона и няколко удара така и не стигнаха до вратата и скоро бе наказан на контраатака. Неймар проби по лявото крило и пусна на непокрития Меси, който не сбърка, останал сам срещу Чех.

Няколко минути по-късно, при първото си отиграване в мача току що влезлия Матио Фламини направи дузпа срещу Меси, която аржентинецът вкара.

До края Арсенал не успя да отговори и Барселона постигна първата си победа на Емиратс в Лондон.