Баскетболистите на Черно море изгубиха от шампиона

28.11.2015 / 19:12 1

Снимка: bball.bg

Баскетболистите на Черно море Порт Варна изгубиха от ЛУКойл Академик със 72:83 (18:20, 19:17, 19:25, 16:21) в среща от осмия кръга на НБЛ в зала „Христо Борисов”. Загубата е трета за варненци, които имат и пет успеха. Победата пък е осма поред за шампионите, кръг преди първото завъртане в шампионата.

Гостите започнаха мача силно със серия от 9:2, но домакините успяха много бързо да наваксат и до края на първата част Лукойл имаше минимална преднина, а след нея резултатът беше 20:18. В началото на втория период Черно море изравни, след което поведе, а след няколко смени на лидерството до почивката резултатът отново беше равен – 37-37.

Шампионите бяха напред в резултата през по-голямата част от третата десетка, като се откъснаха най-много на 7 точки, а след 30 минути игра водеха с 62:56. В началото на последната четвърт „моряците” успяха да се приближат само на точка в началото, но серия от 9:0 направи разликата на Лукойл Академик двуцифрена за първи път в мача. Тя се запази такава и до края.

Освен че Лукойл имаше повече борби – 38-33, тимът вкара и повече точки под коша – 46-30 и имаше малка преднина в успеваемостта за три точки – 8/27 (29%) срещу 5/22 (22%) и 47% срещу 42% на Черно море. Гостите имаха повече асистенции – 19-12 и отнето топки – 10-4.

Петима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен актив, а най-резултатен с 18 точки бе Павлин Иванов, който вкара 4 тройки. 16 плюс 6 борби записа Димитър Димитров, а с 13 точки се отчете Бранислав Ратковица, пише bgbasket.com.

За Черно море Станислав Цонков записа 15 точки и 5 борби, 13 вкара Николай Стоянов, а 11 –Пламен Алексиев.

Съставът на Черно море: Николай Стоянов – 13, Пламен Алексиев – 11, Симеон Илиев – 6, Никола Маравич – 4, Станислав Славейков – 4 (Станислав Цонков – 15, Денислав Вутев – 6, Ангел Нацкин – 9, Лъчезар Радев - 4)