Бекир Расим игра 14 минути при срамна загуба на България

19.11.2013 / 16:28 0

Халфът на „Черно море“ Бекир Расим игра 14 мин за младежкия национален отбор на България при срамната му загуба с 1:5 от Словения в Стара Загора преди минути. Беки се появи на терена в 76-ата мин, когато двубоят вече бе решен. Той смени тоталано разочаровалия Ради Кирилов.Второто поражание в рамките на 5 дни свали нашите на предпоследното 5-о място в групата. Както е известно, момчетата на Мадански вече бяха загубили шансове за едно от първите две места, което дава право на участие в плейофите.

Гостите излязоха напред в 24-ата мин чрез Пучко, но само 4 мин по-късно Александър Колев изравни с красиво изпълнение с глава след пас от десния фланг на Едисон Йорданов. В 34-ата мин Йеленич направи 1:2. Домакините изтърваха да се върнат в мача в началото на второто полувреме, когато пропуснаха две положения, а Миланов уцели гредата от фаул. В 64-ата мин Бенедичич уби интригата с трето попадение за словенците, а 10 мин след това мрежата ни опъна и Братанович. В 80-ата мин Милен Гамаков тегли зверска балтия на Братанович до тъча и бе изгонен с директен червен картон, а в допълнителното време от 3 мин Братанович оформи крайното 1:5 с втория си гол. Секунди по-късно Расим изведе Вилян Бижев на чиста позиция, но диагоналният удар на нападателя профуча край гредата.

„Изиграхме най-слабия си мач, но вината за загубата е моя. Футболистите не носят вина, играха толкова, колкото можоха. Не можахме да се представим добре, но никакви странични фактори не могат да ни оправдаят. Дали ще остана? Моят договор е изтекъл, ако от БФС решат да не ми подновят контракта и ме сменят, ще са абсолютно прави“, заяви Мишо Мадански.