Белгия е на 1/8-финал след драматична победа над Русия

22.06.2014 / 20:54 0

Белгия се класира за 1/8-финалите на Световното първенство в Бразилия. Във втория си мач от група "Н" "червените дяволи" спечелиха с 1:0 срещу Русия и с актив от 6 точки си гарантираха място във фазата на елиминациите. "Сборная" остава с актив от 1 т., пише Блиц.

Единствения гол отбеляза Ориги в 88-ата минута. След атака по лявото крило и пробив на Азар в наказателното поле нападателят получи топката между дузпата и малкия пеналт и я насочи във вратата за крайното 1:0.

Двубоят започна с лек натиск на "червените дяволи", който се запази до десетата минута. След това играта се изравни. Нападението на Белгия, в лицето на Дрис Мертенс по дясното крило, създаде няколко добри предпоставки за гол. Последният пас обаче не бе точен, за да може някой да открие резултата.

Руснаците от своя страна отговаряха с няколко далечни удара, които Куртоа нямаше проблем да отрази. В 26-ата минута "сборная" имаше основания за дузпа. Канунников иска дузпа, но не получава такава. Алдервейрелд изрита крака на Канунников, който в резултат на това настъпи топката и падна на земята. Феликс Брих обаче остана безмълвен.

След почивката двата отбора така и не успяваха да създадат чисто голово положение. По-често можеха да се видят играчите на Русия в половината на Белгия, което пък не водеше нищо. В заключителните минути "червените дяволи" нацелиха греда след удар на Кевин Миралас от пряк свободен удар.

Последва натиск на "червените" и след пробив на Азар по дясното крило Ориги вкара за 1:0 и донесе на тима така важната победа.