Бербатов проектира победното завръщане на Монако в Шампионската лига

17.09.2014 / 00:13 0

*снимката е илюстративна

Отборът на Монако победи с 1:0 Байер (Леверкузен) в първия си мач от Група "С" на Шампионската лига. Българинът Димитър Бербатов имаше заслуга за победното попадение на Жоао Моутиньо, след като изведе португалеца отлично сам срещу вратаря.

През първата част на мача двата тима не успяха да си отбележат гол. Най-чистото положение бе за гостите секунди преди последния съдийски сигнал за почивката. Тогава след грешен пас на Андреа Раджи Гонсало Кастро се оказа на чиста позиция, но ударът му бе отклонен от Лайвин Курзава и топката мина встрани.

Резултатът бе открит в 61-ата минута, когато след центриране на Курзава, Бербатов много елегантно изведе с глава Жоао Моутиньо на стрелкова позиция, който успя да прати топката в мрежата.