Без изненади в Загреб, Динамо влезе в групите на Шампионска лига

26.08.2015 / 01:05 0

кадър: Би Ти Ви:

Динамо (Загреб) победи Шкендербеу (Корча) с категоричното 4:1 в здрава битка на стадион "Максимир” в хърватската столица, предаде Би Ти Ви. Домакините откриха резултата още в 9-тата минута. Пиварич проби по лявото крило и центрира към далечната греда, където бе Судани. Алжирският национал с лекота завърши атаката – 1:0.

Албанците веднага се впуснаха напред и стигнаха до светкавично изравняване на резултата още в ответната атака. Прони се възползва от грешка в отбраната на „плавите” и стреля, но ударът му бе спасен от Едуардо. Топката обаче попадна право в краката на Ешкердиня, който не сбърка – 1:1.

Головото шоу в Загреб продължи. В 15-тата минута Ходжич получи ефектно подаване от Судани и от воле прати топката в мрежата на Шкендербеу - 2:1.

След тези бързи три попадения мачът се успокои и нито един от двата тима не създаде чисто голово положение.

В началните минути на второто полувреме Гонсало Сантос от състава на домакините си изкара втори жълт и съответно червен картон, което обаче не повлия на развоя на срещата.

Последваха още два гола за хърватския шампион. В 55-ата минута гостите не успяха да изчистят топката при центриране от корнер. Таравел бе на точното място в точното време и покачи на 3:1.

В 80-тата минута Судани вкара втория си гол в мача и оформи крайния резултат – 4:1.

Така Динамо се класира за груповата фаза на най-престижния клубен турнир в света. Шкендербреу пък остави добри впечатления с играта си и в двете срещи. Днес албанците имаха трудна задача, тъй като загубиха първия мач у дома с 1:2.