Безпощадна Шарапова громи 6:0, 6:0 пред погледа на Гришо (снимки)

30.05.2014 / 20:24 1

Мария Шарапова не просто се класира за осминафиналите на Ролан Гарос, ами го стори с гръм и трясък, побеждавайки Паола Ормаечеа с 6:0, 6:0.

Самият двубой не се нуждае от коментар - тотална и пълна доминация на рускинята, която във втория сет даде всичко на всичко три точки на примирената с разгрома аржентинка.

По този начин Маша достигна до осминафиналите след само десет загубени гейма, седем от които в мача ѝ срещу Цвети Пиронков. Следващото препятствие е Саманта Стосър, която е и единствената оцеляла поставена в нейната четвърт на схемата, освен разбира се самата рускиня. Статистиката от преките двубои (13 победи срещу 2 загуби) и формата, която демонстрира днес Мария, подсказват за нов еднопосочен мач срещу австралийката, но пък в дамския тенис единственото сигурно нещо е, че няма нищо сигурно, така че можем с интерес да очакваме въпросния сблъсък.

За Шарапова това бе шести случай в кариерата ѝ, в който връзва "два геврека" на противничките си, пет от които са на турнири от Големия Шлем. На миналогодишния Australian Open рускинята дори спечели два поредни мача с такъв резултат, достигайки до трети кръг без загубен гейм, а единственствената ѝ до този момен победа с 6-0 6-0 на Ролан Гарос бе през 2012 г., когато спечели и титлата.

Освен резултатът, друг интересен момент от двубоя между Шарапова и Ормаечеа бе, че на трибуните присъства Григор Димитров, подкрепяйки приятелката си, а ето и няколко снимки на наблюдаващия с интерес двубоя 23-годишен българин: