Боксьор и тенисисти са №1 на Варна за август

30.09.2014 / 10:47 0

Боксьорът Душко Благовестов бе определен за спортист №1 на Варна за месец август. Той спечели сребърно отличие на младежките олимпийски игри в Пекин и напълно заслужено получи гласовете на всичките осем спортни журналисти, които дадоха вота си. Състезателят на варненския клуб Черно море загуби финала в Нанджинг заради контузия, която няма да му позволи да участва на предстоящото европейско първенство в Хърватска. Личен треньор на Благовестов е Димчо Савов, който обеща това да е последната загуба на подопечния му от кубинец. Благовестов бе определен и за №1 на варненското спортно училище „Георги Бенковски“. В тази анкета един глас получи и плувкинята на Астери Джорджия Кадоглу, която също участва на младежките олимпийски игри.
Останалите награди бяха спечелени от представителите на тениса. Клуб Черно море-Елит бе определен за отбор на Варна за август. Успехите на тима са сериозни - сребро от държавното за девойки до 14 г., спечелен златен медал от държавното за юноши до 16 г., сребро при девойките до 18 години и бронзови отличия при жените в Банкя. Главен треньор в клуба е Огнян Илиев, а неговият син Кристиян е наставник на повечето от формациите.
8-годишната Никол Николова от тенис клуб Тича бе избрана за №1 в онлайн анкетата. Тя спечели златен медал на международен турнир за деца на нейната възраст в Албена, като стана на първо място и на регионалното първенство на Варна. Треньор на талантливата Никол е Мирослав Петров.