Борисов във Варна: С наклонената кула в "Аспарухово" спираме контрабандата на гориво!

С новата кула за контрол на морския трафик във Варна вече спряхме контабандата на 100 тона гориво. Така спасихме част от колите на варненци, които щяха да бъдат заредени с некачествен бензин. Държавата ще бъде безкомпромисна по отношение на контрабандата на горива, тъй като по този начин губи милиони левове от данъци. Това зави министър-председателят Бойко Борисов по време на откриването на брегови център за управление на корабоплаването в квартал "Аспарухово", пише "24 часа".
Борисов разкри още, че 10 мобилни екипа извършват проверки за манипулирани горива във всички нефтобази и повечето бензиностанции в цялата страна. В момента се следи за това дали бензините не се разреждат с химически елементи, които повишават октана, но в същото време повреждат двигателя на автомобила. Премиерът обяви, че засегнатите компании са активизирали адвокатите си, но допълни, че държавата ще бъде безкомпромисна и не се страхува от дела. Службите работят добре и вече данъчните постъпления са с над 2млрд. лв. над плануваните, добави премиерът. Той си пожела новата кула за контрол на трафика, която е наклонена по идея на архитектите, да издържи поне колкото кулата в Пиза.
Премиерът посети Висшето военноморско училище „Никола Йонков Вапцаров“ и присъства на откриването на нова учебна зала и представянето на тренажор, който симулира управлението на кораб при всякакъв вид природни климатични условия. Тренажорът е уникален за България и чрез него корабните механици и бъдещите капитани могат да попаднат във всяка реална обстановка, която предлага плавеното по море. Борисов бе заивтригуван и от уред, чрез който може да се наблюдава цялото българско крайбрежие.
Следете всяка минута 24 часа в денонощието последните новини - такива, каквито са, от Света, България и Варна в Petel.bg!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Бъдете с нас навсякъде и през вашия мобилен телефон!