Босна се прости със световното след историческа победа

25.06.2014 / 21:07 0

Отборът на Босна и Херцеговина победи с 3:1 Иран в среща от група "F", играна в Салвадор. Това беше историческа първа победа за балканския тим на първото им участие на Мондиал. Босненци и иранци отпадат от надпреварата, а напред продължават Аржентина и Нигерия. Азиатците можеха да продължат напред при победа днес, но преклониха глава. Един Джеко(23), Миралем Пянич (59) и Авджия Вршайевич (83) реализираха за победителите. За тима на Карлуш Кейруш вкара Реза Гоочанейхад в 82-ата минута, пише "Спортал".

Малко повече от минута след началото Масуд Шоджаей падна наивно за дузпа и съдията Веласко Карбайо подмина положението. В деветата минута Джеко стреля с глава, но вратарятАлиреза Хагиги се справи. Постепенно европейският тим заигра по-активно и по-често атакуваше. В 23-ата минута голаджията Един Джеко отбеляза прекрасен гол.

Нападателят шутира ниско от 20 метра и с помощта на гредата порази мрежата. В следващата атака азиатците нямаха късмет. Масуд намери пространство за стрелба от 16 метра, но нацели напречната греда. При добавката имаше засада. Иранците заиграха по-дейно до края на полувремето, но липсваха интересни положения.

Втората част започна спокойно с леко предимство за тима на Карлуш Кейруш. В 55-ата Деяга се озова в засада при изгодна ситуация. В 59-ата Пянич получи топката при много съмнително положение за засада. Играчът на Рома стреля точно по диагонала и удвои резултата, изпепелявайки надеждите на съперника.

След спокойни минути само в рамките на няколко десетки секунди паднаха два гола. Реза Гоочанейхад засече отблизо центриране отляво. Останаха съмнения за засада, след като поне четирима играчи на балканския тим бяха в засада, но не се видя ясно дали този, който играе с топката, беше в редовно положение. В следващата атака Авджия Вршайевич направи 3:1 след бърза атака и хубав диагонален удар, след който топката се удари в гредата и влезе в мрежата.

Босна и Херцеговина приключва участието си с три точки, докато Иран е последен в групата с една точка.