Черно море не се даде и на Ботев като гост - 1:1

26.03.2014 / 16:53 0

Ботев (Пд) и Черно море завършиха 1:1 в мача си от 29-ия кръг на "А" група. Двубоят се игра на стадиона на "канарчетата" в Коматево. Това е трето поредно равенство за варненския тим в мачовете от първата седмица.

В 17-ата минута домакините откриха резултата чрез Доре, който вкара с глава след центриране от корнер. В 23-ата Георги Божилов успя да изравни за варненци. Гостите организираха скоростна контраатака, при която Михаил Венков нахлу по левия фланг и подаде към Георги Божилов, който от 8-9 метра необезпокояван прати топката в мрежата на Адам Стаховяк. Това всъщност е и първи гол за Черно море от началото на втората фаза на първенство, като “моряците” имат и две нулеви равенства. В края на първата част Куртеан удари греда за Ботев.

През второто полувреме домакините играха по-добре, а в 55-ата мин Хамза удари греда. 10 по-късно Бакари изпусна най-чисто поположение за Черно море, с което можеше да даде аванс за своя тим. Той бе изведен сам срещу Стаховяк, но стреля в лицето му.

До края на двубоя Ботев продължи доминацията си, но “моряците” успяха да опазят вратата си без гол и така спечелиха нова точка в двубоите си от Топ 7.

Ботев - Черно море 1:1

Голмайстори: Доре (17); Божилов (23)

Ботев: Стаховяк, Филипов, Лукин, Спрокел, Минев, Иршак, Анисе, Огнянов (46 Педро), Куртеан (78 Кортзорг), Доре, Хамза (75 Цветков)

Черно море: Китанов, Станчев (59 С. Александров), Котев, Ж. Атанасов, Венков, Паланков, Бергонси, Коконов, Бакари, Божилов (76 Д. Атанасов), Домовчийски (54 Окоро)

Съдия: Калин Людмилов

Жълти картони: Филипов; Станчев, Бакари, С. Александров