Бразилия се класира на 1/4-финал след уникална драма и победа с дузпи

28.06.2014 / 22:02 0

Отборът на Бразилия успя да се класира за 1/4-финалите след изпълнение на дузпи (3:2) срещу Чили. Двата тима не успяха да се победят в редовното време след голове на Луис в 18-ата и Алексис Санчес в 32-ата.

В 14-ата минтуа Хълк падна за дузпа, но Хауърд Уеб не реагира. В 18-ата Бразилия успя да поведе в резултата чрез Давид Луис. Неймар центрира от корнера, Тиаго Силва с глава отклони към Луис, който не сгреши. В 26-ата Неймар можеше да удвои, но стреля слабо. В 32-ата минута отборът на Чили успя да изравни резултата чрез Алексис Санчес, който се възползва от неразбирателство в защитата на "Селесао. В 36-ата Неймар игра с глава, но след рикошет топката излезе в корнер. В 40-ата Фред изпусна добра възможност за Бразилия. В 45-ата Видал изведе Аранхис, но Жулио Сезар се намеси.

В 49-ата Фернандиньо стреля опасно встрани от гредата. Хълк успя да се разпише в 54-ата минута, но Хауърд Уеб не го зачете, тъй като нападателят е играл с ръка. В 64-ата минута Аранхис стреля изключително опасно, но Сезар отново беше на мястото си. В 74-ата с пропуск се отличи и влезлият като резерва Жо. Последваха силни минута на Бразилия, като с първо Браво спаси удар на Неймар, а след това се намеси блестящо при опит на Хълк да го прониже.

В 104-ата минута Хълк имаше шанс да се разпише, но Браво показа класа и изби. В 107-ата Жо засече едно центриране от корнер, но топката мина над вратата. В 120-ата минута Пиния разтресе гредата. Малко след това и Рамирес имаше шанс да се разпише, но ударът му мина встрани.

Давид Луис отбеляза първата дузпа за Бразилия, докато Жулио Сезар отрази удара на Пиния. Уилиан не успя да оцели вратата при втората дузпа за Бразилия, но и Алексис Санчес не успя да се разпише от бялата точка. Марсело направи резултата 2:0. Арангис беше безпощаден за 2:1. Хълк не успя да преодолее Браво, а Диас изравни за своя тим. Неймар вкара за 3:2, а Хара нацели гредата при последната дузпа.