Челен сблъсък между БАН и ТВ-мет: Едните вещаят температурни рекорди, а другите сняг и -12 градуса
Невиждано разминаване в прогнозите се наблюдава между метеоролозите на БАН и "ТВ-мет", информира "пик".
Според дежурните синоптици от Националния институт по метеорология и хидрология през следващата седмица ни очаква топло време и температури, доближаващи рекордите за януари - от 12 до 15 градуса.
Синоптиците на БАН изключват появата на сняг в близките 7 дни.
На точно обратния полюс са колегите им от "ТВ-мет".
Според тях топлата зима си отива и януарският студ чука на вратата.
Служителят на "ТВ-мет" Петър Янков смята, че мразовитото време със сибирски студ, което ще връхлети цялата страна следващата седмица, ще продължи чак до март.
"От 26-и до 29-и ще се усети чувствително захлаждане с преваляване от сняг над цялата страна. Минималните температурите за месеца ще бъдат между -10 и -12 градуса, посочва Янков и допълва: "Януари си отива с мразовито време", категорична е прогнозата на метеоролога.Дневните температури ще се задържат отрицателни".
Коя от двете прогнози ще се сбъдне ще разберем през следващите 168 часа.
На кого вярвате вие? Споделете в коментарите!

