Черно море-БАСК излезе четвърти след победа над Дунав

13.12.2014 / 08:29 0

Мъжкият отбор на Черно море БАСК (Варна) победи като домакин Дунав (Русе) с 3:1 (18:25, 25:21, 25:18, 25:17) в мач от деветия кръг на Висшата лига, игран във Варна.

Така волейболистите, водени от треньора Юли Тупанков взеха нови три точки и завършиха с победа в есенния дял от шампионата на втората ни група. С този успех те записаха пета победа във втората ни група, като с четири загуби и актив от 15 точки се намират на четвърто място в класирането, преди другите мачове от кръга, които са утре, 13 декември.

Волейболистите на Дунав пък отбелязаха четвърта загуба, като с четири победи и 10 точки заема седмо място в таблицата.
Русенци обаче са и с мач по-малко от останалите, поради отложена среща с Локомотив 1929 (Пловдив).

Двубоят бе много динамичен и оспорван, като поддържаше интригата до край за за зрителите в залата. В крайна сметка домакините заразваха своите поддръжници, като не позволиха на гостите да направят обрат. След като загубаха първия гейм, в останалите три части варненци надделяваха в равностойната борба и затвориха мача в своя полза, само с един загубен гейм, пише BGvolleyball.com.