Черно море БАСК с феноменален обрат срещу Славия! Взе четвърта победа

16.01.2017 / 21:26 0

Волейболистите на Черно море БАСК постигнаха феноменален обрат срещу Славия в среща от 12-ия кръг на Суперлигата.

Варненци победиха с 3:2 (23:25, 20:25, 25:22, 25:13, 17:15), след като губеха с 0:2 гейма в зала "Панайот Пондалов" в София, пише bgvolleyball.com.

Срещата бе първа за "баските" след пътния инцидент, който претърпяха на 3 декември, прибирайки се от мача в Добрич.

Първият гейм започна равностойно. Домакините взеха преднина като на второто техническо прекъсване водеха с 3 точки. Малко преди решителната част на гейма гостите от Варна изравниха за 18:18. Славия отново дръпна с две точки, които се оказаха важни за успеха в началото на мача.

Домакините продължиха с инерцията от първия гейм и удвоиха аванса си.

В третия гейм гостите владееха инициативата и намалиха изоставането си. В четвъртия варненци започнаха много ударно, не оставиха никакъв шанс на съперника и поведоха с 16:6, за да доведат мача до тайбрек.

Последната пета част беше изключително оспорвана, драматична и изпълнена с обрати. Гостите измъкнаха успеха след 17:15.

По този начин Черно море записа четвърта победа в първенството. Славия бе много близо до първия си успех, но така и не успя да го постигне. "Белите" остават на последното място без победа.