Черно море-Порт Варна удари Левски със страхотна игра (снимки)

22.10.2014 / 19:57 1

Баскетболистите на Черно море-Порт Варна победиха Левски с 90:79 в двубой от втория кръг на Националната лига. Тимът на Тити Папазов имаше превес на игрището само през първата четвърт, след която водеше с 26:18. С много силна игра през втората част моряците обърнаха нещата и на полувремето резултатът бе 42:40 в тяхна полза. Оттук до края на двубоя Черно море водеше изцяло играта и увеличаваше постепенно преднината си, за да стигне до успех с 11 точки разлика.

Най-резултатен за първата победа на Черно море в първенството бе Александър Йевджич, който вкара 5 тройки  от 5 опита и завърши с 20 точки. Божидар Аврамов също изнесе много силен мач, завършвайки със 17 точки, 5 асистенции и 4 борби, а Станислав Славейков вкара 16 точки. Над всички за Левски бе Милян Пупович, който постигна дабъл дабъл срещу бившия си тим – 18 точки и 10 борби.

Черно море – Левски: 90:79 (18:26, 24:14, 26:21, 22:18)

Черно море: Аврамов 17, Йевджич 20, Стоянов, Даниел 12, Влахович 6 (Цонков, Славейков 16, Андреевич 6, Великов 13, Вутев)

Левски: Карамфилов 2, Д. Димитров 7, Павлин Иванов 13, Пупович 18, Павел Иванов 9 (Ангелов, Симеонов 4, Върбанов 9, Захариев 14, Гюроски 3, Гайдаджиев)