Черно море-Порт Варна загуби драматично от Левски в Двореца (снимки)

06.04.2014 / 20:25 0

Снимки: Румен Сарандев

Черно море-Порт Варна загуби драматично домакинския си мач с Левски от 23-ия кръг на Националната баскетболна лига. "Сините" победиха с 86:84 в двубой, наподобяващ на финала за Купата на България, превърнал се в супертрилър и спечелен отново от възпитаниците на Константин Папазов, който не води отбора си, заради наказание. Сблъсъкът бе изгледан от около 2000 зрители в зала "Конгресна" на Двореца на културата и спорта.

Така борбата за второто място в редовния сезон става още по-завързана, след като Левски е с актив 14-6, а Черно море – с 14-7. Балкан е с 14 победи и 5 загуби, преди домакинството си на Ямбол, което се играе в момента.

След много оспорвани първи пет минути варненци поведоха с минимална преднина и я запазиха до края на първата четвърт, след която бяха с 5 точки напред. На моменти през втория период домакините поведоха с 8 точки, но 3 минути преди почивката Левски се приближи само на една и поведе, но Черно море отново излезе напред за 40:37. След провокации между футболни агитки и невъздържани прояви на отделни фенове на Левски през първото полувреме, „синята” агитка бе изведена от залата.

През цялата трета четвърт разликата само в отделни случаи надвишаваше 3 точки, а след много смени на водачеството се стигна до точка преднина в полза на „сините”. Размени на тройки в първата половина на решителния период доведоха до равенство при 75:75, а пълни три минути отборите не отбелязаха нито точка. След грешки на гостите, варненци поведоха с 4 точки при 80:76, но Павел Иванов наниза тройка и приближи отбора си на точка. Черно море отбеляза кош, а Лайънъл Чалмърс вкара нова тройка за Левски за 82:82 при 45 секунди до края. При по-малко от 30 оставащи секунди Пламен Алексиев бе фаулиран и вкара два наказателни удара за 84:82, а Майк Уилкинсън вкара кош и бе фаулиран. Той пропусна наказателния удар и резултатът бе равен, а 13.3 секунди преди края Левски имаше нападение. При 4.6 секунди на Пламен Алексиев бе отсъдено супер пресилено нарушение срещу Брандън Хийт, който вкара двата наказателни удара за 86:84 в полза на Левски. При последвалата атака варненци не успяха да вкарат и така загубиха.

Лайънъл Чалмърс бе най-резултатен за победителите с 21 точки. 19 отбеляза Майк Уилкинсън, а с 12 и 8 асистенции се отчете Брандън Хийт.

За Черно море дабъл дабъл от 17 точки и 10 асистенции записа Асен Великов, 16 и 8 борби добави Милян Пупович, а с 12 точки и 6 борби завърши Симеон Илиев.

Следващата седмица Черно море посреща Рилски спортист, а Левски ще бъде домакин на Ямбол.