Черно море-Порт Варна завърши редовния сезон с победа

22.04.2014 / 21:28 0

Черно море Порт Варна спря серията си от три поредни загуби и така завърши редовния сезон в ТЕСИ НБЛ с победа. Варненци гостуваха на Спартак Плевен в последния кръг и спечелиха с резултат 90-82. Мачът премина през доста обрати, особено в края, но в решителните моменти "моряците" измъкнаха успеха. Така те завършиха сезона на четвърто място с актив от 15 победи и 9 загуби, докато плевенчани останаха седми с баланс 5-19, пише BGbasket.com.

Варненци тръгнаха по-добре и поведоха с 11-4 и 14-7 в началото, но бързо след това Спартак успя да стигне съперника. До края на първото полувреме имаше чести смени на водачеството и минимални разлики, като всичко остана да се решава след паузата.

В началото на последната четвърт разликата в полза на гостите стана 8 точки, но поредица от 8 за домакините изравни резултата. С тройка на Симеон Илиев преди средата й варненци дръпнаха с 4 точки, но пък нова серия от 8-0 за домакините ги изведе напред. Последва обаче поредна серия - този път от 9-2 за гостите и 30 секунди преди края те поведоха с 3 точки. Веднага след това те добавиха още две към преднината си и това реши изхода от двубоя.

Най-силно за победителите игра Педжа Стаменкович, който завърши с 22 точки и 10 борби. Асен Великовдобави 16 точки, а по 12 вкараха Дамян Кандич и Милян Пупович.

За домакините Саша Топчов завърши с 21 точки и 7 борби, а много силно игра и Цветослав Острев с 20 точки, 14 асистенции и 6 борби.