Черно море би с 4:0 Спартак във варненското дерби при 15-годишните

26.09.2015 / 15:37 0

Младите таланти на Черно море (родени през 2001 г.) разгромиха връстниците си от Спартак (Вн) с категоричното 4:0 в среща от 3-ия кръг на Североизточната зона на Елитната ни група до 15 години. Поредното издание на варненското дерби започна с надмощие на “моряците”, които взеха комфортна преднина след попадения на Велислав Василев в 10-ата и Иван Иванов в 27-ата минути, пише клубният сайт на "зелено-белите".

Успокоени от аванса си, домакините проспаха първите минути на второто полувреме и едва в края на двубоя наказаха още два пъти “соколите” чрез Никола Караиванов и капитана Мартин Минчев.

Пред клубния сайт наставникът на победителите Мартин Христов сподели, че е доволен от представянето и резултата. Той обаче не спести и критиките към възпитаниците си, заради неоправданото отпускане веднага след почивката.

Следващата събота варненци, които са лидери в класирането с пълен актив от 9 точки, гостуват на Лудогорец в Разград.

Съставът на "моряците: Николай Стоянов (36-Иван Дичевски), Филип Иванов (55-Мердин Адем), Ангел Игнатов, Дамян Дамянов (55-Даниел Стоянов), Павел Георгиев, Християн Фоти, Кристиян Парашкевов (57-Ерих Шабан), Иван Иванов, Мартин Минчев, Велислав Василев, Тугай Неджет (45-Никола Караиванов)