Черно море изпусна Литекс на "Тича". Рефер не даде дузпа на варненци в края (снимки и видео)

01.12.2015 / 15:55 1

Снимка: Булфото, архив

Черно море и Литекс изпусна да победи Литекс в първия мач от 18-ия кръг в "А" група на стадион "Тича". Двубоят завърши 1:1. Головете паднаха през първото полувреме, а през второто и особено в края на мача варненци имаха тотално превъзходство над своя съперник. Реферът също се намеси като не даде явна дузпа за нарушение срещу Педро Еуженио в наказателното поле на ловчанлии.

Симеон Райков откри резултата в 25-ата минута с удар отдалеч, след който Баривейра не се намеси добре.

Последваха няколко положения за гостите, които в 42-ата минута заслужено изравниха след гол с глава на Йонсен.

Двата тима оставиха интригата за последните минути на втората част. Домакините от Черно море имаха няколко отлични възможности да спечелят трите точки в срещата. Няколко удара на Курьор и Бурабия минаха над вратата, а малко преди края Симеон Райков бе изведен отдясно и стреля по-диагонала, но топката премина покрай Педро Еуженио, който не успя да я засече, тъй като бе съборен от Попов, но дузпа не бе отсъдена. В продължението на срещата Тодор Паланков не успя да отправи удар след центриране от корнер, а Матиас Курьор създаде последната опасност в мача, след като проби по дясното крило и пусна пас в малкия пеналт, но никой от неговите съотборници не успя да стреля.

С това равенство в Черно море сложиха край на лошата серия на "Тича". От началото на сезона балансът на варненци у дома е 4 победи и 4 загуби, като в последните две домакинства отстъпи от Берое с 0:3 и от Ботев (Пловдив) с 1:2.

Черно море - Литекс 1:1

Голмайстори: Райков (25); Йонсен (43)

Черно море: Китанов, Траянов, Жиньо (43 Кулибали), Венков, Клок, Стенио (76 Паланков), Георгиев, Бурабия, Еуженио, Курьор, Райков

Литекс: Винисиус, Недялков, Перес, Елтон, Попов, Горанов (46 Нунеш), Станоев, Херни Рохас (68 Виана), Колев, Десподов, Йонсен

Съдия: Станислав Ставров

Жълти картони: Траянов, Кулибали, Райков; Гълъбов, Горанов, Колев