Черно море направи 1:1 с Берое в Стара Загора. Продължава да е без загуба навън (видео)

17.08.2015 / 21:53 0

Черно море направи 1:1 срещу Берое като гост в мач от петия кръг на "А" група. Атанас Зехиров откри за домакините през първото полувреме, а Живко Петков изравни за варненци след почивката. Така "моряците" все още нямат загуба като гости в това първенство, след като направиха реми с Пирин и победиха Славия. На собствения си стадион "Тича" обаче те имат две загуби от два мача.

Началото на двубоя предложи напълно равностойна игра. Чак в 20-ата минута домакините организираха първа по-опасна атака, в чийто край Стивън Петковподаде с глава към Георги Божилов, но ударът на бившия играч на "моряците" премина покрай гредата. В 32-ата минута старозагорци стигнаха до гол на Жуниор Мапуку, който обаче не бе зачетен заради засада на асистиралия му Петков. Повторенията обаче показаха, че крилото бе в чиста позиция и отсъждането на страничния рефер не бе коректно.

Секунди след почивката "моряците" имаха възможност да изравнят, но Матиас Курьор бе изпреварен в последния момент и не успя да нанесе завършващ удар. Шест минути по-късно крилото отново бе близо до гол, но Макенджиев отрази удара му, топката се удари в напречната греда и излезе в аут. В 55-ата минута Курьор не успя да оползотвори и третото открило му се положение след почивката, след като с глава стреля право в стража на домакините.

Все пак логичното се случи в 61-ата минута, когато Макенджиев сбърка фатално, Андреас Васев подаде на Живко Петков, който на празна врата изравни.

В 67-ата минута варненци можеха да осъществят и пълен обрат, но този път Макенджиев се реваншира и с върха на пръстите си отрази удар по земя на Курьор. Минута по-късно резервата Спас Делев пропусна отлична възможност отново да изведе домакините напред, след като с глава прати кълбото в аут. В 73-ата минута и Георги Андонов стреля опасно, но Китанов бе на висота. Три минути по-късно пред Станислав Костов също се откри отличен шанс да донесе победата на Берое, но и той не бе точен.

В 86-ата минута Зехиров бе близо до това да се превърне в герой за своите, но Китанов със сетни сили отрази отличния му удар.

До края не се случи нищо интересно и "моряците" си тръгнаха с шестата си точка от началото на първенството.

Берое - Черно море 1:1

Голмайстори: Зехиров (42); Петков (61)

Берое: Благой Макенджиев, Веселин Пенев, Георги Динков, Иво Иванов, Игор Джоман, Георги Божилов (70 Станислав Костов), Том, Атанас Зехиров, Неманя Милисавлевич, Жуниор Мапуку (62 Георги Андонов), Стивън Петков (51 Спас Делев)

Черно море: Георги Китанов, Михаил Венков, Жиньо, Мамуту Кулибали, Стефан Станчев, Стенио (46 Тодор Паланков), Марк Клок, Мехди Бурабия, Симеон Райков (46 Андреас Васев), Матиа Курьор, Живко Петков

Съдия: Николай Йорданов

Жълти картони: Динков, Зехиров; Райков, Клок, Паланков, Ж. Петков