Черно море падна нещастно от Левски след дузпа накрая. Живко Атанасов изгонен

29.08.2014 / 21:51 0

Черно море  изгуби нелепо от Левски с 01 в мач от VII кръг на  "А" група пред празни трибуни на стадион "Георги Аспарухов".  Гола вкара от дузпа резервата Валери Божинов в 94-ата минута.

Никола Спасов направи две промени от последния двубой. Вместо контузения Даниел Георгиев и Димо Атанасов започнаха Стенио дос Сантос и Иван Коконов.

В 8-ата минута Симеон Райков изтърва да открие резултата. Той се озова сам вляво, но шутира слабо по диагонала в аут.

В следващите минути "моряците" играяха тактически правилно - бързо покриваха съперниците си и затваряха пространствата, като не оставиха шансове на "сините". Само веднъж Луис Педро бе на добра позиция след центриране отдясно, но би с глава в аут.

В 39-ата минута отново Райков шутира, вратарят Наумовски в първия момент изтърва топката, но после я хвана. В 44-ата минута силен удар на Божилов бе избит от стража на домакините. Малко след това гостите стигнаха до корнер, но тъчреферът го отмени с измислена засада.

В 54-ата минута пък Живко Петков се откъсваше сам отляво, но асистентът спря пробива му със спорна засада. После другият асистент също се изложи и вдигна несъществуваща засада на Домовчийски от домакините. В 68-ата минута Китанов изби с една ръка сериозен шут на Гаджев.В 71-ата минута пак Китанов парира втори удар на Гаджев.

В 80-ата минута Котев поправи грешка на Александров и изби в корнер топката, която бе опасно насочена от Педро към вратата. 6 минути след това влезлият Валери Божинов уцели лявата странична греда от фаул.

В последните секунди на 4-минутното продължение Левски стигна щастливо до трите точки. Димо Атанасов и Расим изгубиха леко топката, Луис Педро напредна и бе задържан с ръка от Живко Атанасов в пеналта. Реферът отсъди дузпа и изгони Атанасов с директен червен картон, а от бялата точка Божинов реализира за 1:0.

Съставите

Левски (4-3-1-2): Кристиян Наумовски – Пламен Крумов (ж.к.), Борислав Стойчев, Аймен Белаид, Веселин Минев – Роман Прохазка (87-Огнянов), Владимир Гаджев /к/, Георги Сърмов (ж.к.) – Антонио Аниете (64-Бедоя) – Луис Педро, Валери Домовчийски (79-Божинов)

Старши треньор: Георги Иванов

Черно море (4-2-3-1): Георги Китанов – Сашо Александров (ж.к.), Кирил Котев /к/, Живко Атанасов (ж.к.), Михаил Венков – Тодор Паланков (ж.к., 88-Расим), Стенио – Иван Коконов (55-Д.Атанасов, ж.к.), Георги Божилов, Симеон Райков – Живко Петков (62-Манолов)

Съдия: Ивайло Стоянов