Черно море падна от Литекс с 0:3. Сашко Александров изгонен

22.11.2014 / 15:03 2

Черно море падна от Литекс с 0:3 в мач от XVI кръг на „А“ група на „Тича“. Домакините изтърваха куп положения и логично изгубиха. Те продължават да са без победа над "оранжевите" от Ловеч в 6 поредни срещи.

Преди началото на двубоя клубната легенда на "моряците" Тодор Марев получи специални поздравления от ръководството на клуба послучай 60-ия си рожден ден. Марев е рекордьор по изиграни мачове за клуба - само в "А" група те са 422.

Домакините започнаха по-активно и до 8-ата минута изтърваха две чисти положения. Първо Паланков бе изведен от Манолов сам срещу вратаря, но шутира в аут, а след това Стенио центрира и на метър пред голлинията Манолов насочи топката към вратата, но Баривиейра изби с крак.

Впоследствие гостите се съвзеха и изравниха играта, а в 29-ата минута откриха резултата. Страхил Попов вдигна отдясно и Джордан отклони топката с бедрото си в мрежата - 0:1.

Домакините отново натиснаха и в 30-ата минута Божиков блокира удар на Манолов. В 42-рата пак Паланков пропусна. Неговият удар отблизо бе избит от вратаря на гостите. В 55-ата минута домакините останаха с 10 души, след като Сашко Александров удари с лакет в гърлото Асприля при спряна игра и бе изгонен с директен червен картон. Малко след това Джордан пропусна да удвои, а по-късно след хитро копване на Буркхардт влезлият Матиа опита да прехвърли вратаря, но не успя.

В 74-ата минуа Кирил Десподов от Литекс уцели гредата. Три минути по-късно влезлият по-рано Расим бе сменен от Станчев. В 84-ата минута страхотен шут на Стенио дос Сантос профуча в опасна близост край гредата. В 90-ата минута Аспрлия реализира втори гол за гостите след  изумителен пробив. Колумбиецът тръгна мощно от центъра, премина Котев, излъга и вратаря и вкара атрактивно топката в празната врата - 0:2. Във втората минута на продължението Кирил Десподов оформи крайния резултат с нисък диагонален удар - 0:3.

Съставите

Черно море: Пиргов, Александров, Котев, Венков, Паланков (62-Расим, 77-Станчев);, Стенио, Буркхардт, Райков (52-Матиа), Клок, Коконов, Манолов

Литекс: Баривиейра, Попов, Менди, Гълъбов, Миланов, Малинов (84-Н.Колев), Бумал (46-Цветков), Недялков, Божиков, Джордан (73-Десподов), Асприля

Съдия: Никола Попов

Жълт картон: Клок/Недялков