Черно море падна от македонци в първата си контрола

22.06.2014 / 20:01 0

Отборът на Черно море започна със загуба летните си контролни срещи в Банско. В спортен комплекс "Пири" варненци паднаха от македонския Шкендия (Тетово) с 0:2. Треньорът Сашо Станков 21 футболисти, включително няколкото нови състезатели, някои от които са на проби.

Двубоят започна с по-добра игра на Черно море, но в 19-ата минута Иван Коконов пропусна първата изгодна ситуация за гол, стреляйки по земя в ръцете на вратаря след центриране на Бакари. Три минути по-късно македонците успяха да поведат в резултата. До края на първото полувреме Георги Божилов стреля встрани от вратата, а Иван Коконов се размина с топката пред голлинията.

На почивката Сашо Станков направи 9 промени в състава си, а на терена от титулярите останаха само Георги Китанов и Иван Коконов, които бяха заменени съответно в 78-ата и 58-ата мин.

Второто полувреме започна с пропуск на Бекир Расим, а в 69-ата минута Шкендия удвои резултата. В 78-ата мин Амар стреля с глава, но вратаря на Шкендия избива от гол линията.

Следващата контрола на Черно море е на 25 юни срещу друг македонски тим - Хоризонт Турново.

Съставът на Черно море: Китанов, С. Александров, Ж. Атанасов,  Котев, Венков, Д. Георгиев, Ибрахим, Матиас, Коконов, Божилов, Бакари (Христов, Сталев, Станчев, Д. Атанасов, Грънчов, Паланков, Амар, Стоянович, Борис, Ж. Петков, Расим)