Черно море победи ИУ-Варна в контрола

20.09.2014 / 14:34 0

Черно море-Порт Варна победи в двустранна игра отбора на Икономическия университет-Варна със 116:88 (25:30, 27:14, 32:15, 32:29). Срещата за „моряците“ започнаха Александър Андреевич, Александър Влахович, Александър Йевджич, Асен Великов и Николай Стоянов. В игра по-късно се появиха Станислав Славейков, Станислав Цонков и Пламен Алексиев. За Икономическия университет от Черно море играха Ангел Нацкин, Денислав Вутев, Ангел Пейчинов и Венелин Христов. За отбора на „студентите“ поигра и националът Божидар Аврамов.

Баскетболистите на треньора Денислав Коцев загубиха първата четвърт с 25:30, независимо че имаха аванс от 6 точки при 17:11. През втората част играчите на Черно море показаха доста по-добра защита и спечелиха с 27:14 и на полувремето водеха в резултата с 8 точки – 52:44. След почивката „моряците“ бяха безапелационни, започнаха да трупат преднина и преди последната четвърт имаха повече от солиден аванс от 25 точки – 84:59. През последната част играчите на Черно море поддържаха преднината си и спечелиха двустранната игра.

До момента тимът на Денислав Коцев в предсезонната подготовка записа две загуби от Ямбол като гост и успех на Икономическия университет. Следващите проверки на варненския отбор са във вторник и сряда срещу румънския Крайова. И двата двубоя са във Варна и ще се играят в зала „Христо Борисов“, като началните часове на срещите още не са уточнени.