Черно море победи македонци в контрола

25.06.2014 / 20:08 0

Черно море победи с 1:0 македонския Холизонт (Турново) във втората си контролна среща от лятната подготовка в Банско. Единственият гол за варненци вкара Слави Сталев в 54-ата минута. В първия си двубой "моряците" паднаха от друг македонски тим - Шкендия, с 0:2. За "зелено-белите" повторен дебют направи Симеон Райков, който обаче бе изгонен през второто полувреме.

През първата част на спаринга в Банско двата отбора си размениха по две голови ситуации. В 15-ата минута преотстъпеният от ЦСКА на Хоризонт Григор Долапчиев бе фаулиран в наказателното поле от Живко Атанасов, но главният съдия Цанко Миндалов от Пазарджик не отсъди дузпа. Последваха два пропуска на брата на звездата на Наполи Горан Пандев – Сашко. Той стреля и в двата случая от фаул, но не успя да се разпише. За Черно море на два пъти опасни удари от границата на наказателно поле оправиха Бакари в 26-ата и Георги Божилов в 39-ата минута.

На полувремето треньорът на Черно море Александър Станков пусна изцяло нов състав. "Моряците" вкараха единственото попадение в двубоя в 54-ата минута. Слави Сталев се възползва от грешка на вратаря на Хоризонт и на празна откри резултата. Две минути по-късно Симеон Райков направи пропуск, а малко след това крилото, което се завърна в Черно море, получи червен картон заради спречкване. Той бе заменен заради договорка между двата треньроски щаба. В 60-ата мин вратарят на македонците изби от голлинията хубав удар от фаул на Бекир Расим. В 84-ата пък футболист на тима от Турново бе изгонен след груб фаул срещу Даниел Георгиев, който бе заменен принудително.

Следващата контрола на Черно море е отново срещу отбор от чужбина – Моста (Малта). Двубоят е на 27 юни от 18 часа на терена на комплекс „Пири“.

Черно море: Китанов, Станчев, Котев, Венков, Ж. Атанасов, Паланков, Петрович, Коконов, Матиас, Божилов, Бакари (Николов, Сталев, Грънчов, Александров, Д. Атанасов, Георгиев, Стоянович, Расим, Райков, Костадинов, Петков)