Черно море победи с 2:0 Виторул (Констанца) като гост

04.09.2015 / 23:17 1

Черно море победи с 2:0 Виторул Констанца в контрола, която се игра на стадиона в Овидиу. Головете за моряците реализираха в края на двете полувремена Хуан Мануел Вареа и Богдан Атанасов. За аржентинеца това бе първо попадение откакто дойде на „Тича“ през юни от Железничар Сараево. Отборът на Виторул е на трето място в румънската Лига 1, а треньор и президент на клуба е легендата Георге Хаджи.

Моряците за първи път през сезона използваха третия си екип, който е в електриково зелено. Те действаха организирано в отбрана и разчитаха на бързи контраатаки, с които да накажат съперника. В 15-ата минута нападателят на Виторул Аурелиан Читу пропусна да се разпише, като от точката на дузпата стреля покрай гредата. В следващата атаката пък Жиньо засече с глава центриране от фаул, но топката се отби от напречната греда. Последваха по-скучни минути, но в края на полувремето на терена отново стана интересно. Първо 16-годишния Янис Хаджи, който е син на Георге Хаджи, изведе Читу сам срещу Александър Чанович, но сръбския вратар на Черно море изби в корнер. След това от воле стреля румънският национал Банел Николита, но Чанович отново показа добър рефлекс. Така се стигна до 44-ата минута, когато Матиас Курьор и Михаил Венков разиграха отлично по левия фланг, капитанът на варненци напредна и сервира топката в малкото наказателно поле на Хуан Вареа, а аржентинецът я засече в мрежата.

След почивката натискът на Виторул се засили, но румънците пропиляха няколко изгодни положения. При една от ситуациите Мамуту Кулибали изчисти от голлинията удар с глава на Кристиан Мунтяну.  В 80-ата минута пропуск направи и Живко Петков, който бе изведен зад гърба на румънската защита, но стреля в обсега на стража. Все пак малко преди края Марк Клок проби отдясно, нахлу в наказателното поле и центрира по земя към задна греда, където Богдан Атанасов оформи крайния резултат.

Виторул – Черно море 0:2

Голмайстори: Вареа (44), Б. Атанасов (89)

Виторул: Бузбучи, Боли, Мишеларичу, Митреа, Чиупе, Филип, Аким, Аганович, Николита, Читу, Гавра (Албут, Хаджи, Бензар, Мунтяну, Ганеа, Касап, Марин, Неделчу)

Черно море: Чанович, Кулибали, Паланков, Жиньо, Венков, Георгиев, Буркхард, Курьор, Расим, Неделчев, Вареа (Траянов, Костадинов, Клок, Васев, Райков, Бижев, Ж. Петков, Атанасов)

Жълти картони: Марин (В); Расим, Георгиев (Ч)