Черно море разби грузинци с 5:0 в първата си контрола за 2015 г.

31.01.2015 / 19:36 0

Черно море разгроми грузинския Колхети с 5:0 в първия си за годината контролен мач. Спарингът се игра в Турция на много добър терен, но има силен вятър, който затруднява играта.

Варненци играха много по-силно от 12-ия в класирането на грузинското първенство и можеха да бият с още по-убедителен резултат. Първото положение пред противниковата врата бе удар на Иван Коконов, който мина встрани от целта. В 27-ата минута Михаил Венков откри резултата след топовен шут. До края на първата част с гол за Черно море се разминаха Марчин Буркхардт, чийто удар с глава бе избит от противников футболист на голлинията, Вилиян Бижев, който остана сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее, и Кирил Котев, чийто шут бе спасен от вратаря.

В 24-ата минута Вилиян Бижев замени Георги Божилов. На полувремето на терена се появиха Чанович, Живко Атанасов и Бекир Расим.

В първите минути след побивката Симеон Райков стреля опасно, но вратарят парира удара му. В 62-ата минута варненци удвоиха резултата. След бърза контраатака Матиас центрира, Бекир Расим игра с глава, а при добавката Живко Петков прати топката в мрежата за 2:0. В 78-ата минута новото попълнение Вилиян Бижев засече перфектно топката с глава в мрежата за 3:0, а в 80-ата Симеон Райков излезе сам срещу вратаря и безпроблемно го преодоля - 4:0. В 82-ата мин. Слави Сталев влезе в игра на мястото на Венков, а малко след това на терена се появи и Тони Стоичков. Бекир Расим удари гредата, а Живко Петков ппопусна да се разпише, след като бе излязъл сам срещу вратаря, за да се стигне до 89-ата минута, в която Бижев направи 5:0. Младокът технично прехвърли противниковия вратар, оформяйки крайния резултат в спаринга.