Черно море с класически успех над дубъла след късни голове

06.09.2014 / 12:54 0

Черно море победи с 3:0 дубъла си в тренировъчен мач, който се игра на стадион „Младост“. Първият тим на моряците спечели след три късни попадения, които паднаха в последните 10 минути на срещата. Проверката се игра в две полувремена от по 40 минути.

За да бъде по-равностоен двубоя Никола Спасов изпрати петима футболисти в дубъла – Илко Пиргов, Живко Атанасов, Слави Сталев, Димо Атанасов и Живко Петков. За втория тим започна и дошлият на проби чилиец Маурисио Гомес (ВИЖ ТУК), който впоследствие бе преместен в първия състав и дори отбеляза гол.

През първия половин час на терена не се случи почти нищо интересно. В 36-ата минута Георги Божилов отправи силен удар от дъгата на пеналта, но Илко Пиргов изби топката, която впоследствие рикошира и в гредата. Веднага след това положение се откри и пред Симеон Райков, който също обаче не успя да отбележи.

Резултатът бе открит в 72-ата минута именно от Райков. Крилото изпълни по страхотен начин пряк свободен удар и заби топката в горния ляв ъгъл на Пиргов. Малко по-късно чилиецът Гомес нахлу отляво и с прецизен шут удвои, а в последната минута Иван Коконов вкара трето попадение по идентичен начин, но от далеч по-малък ъгъл.

Черно море – Черно море (дубъл) 3:0

Голмайстори: Райков (72), Гомес (76), Коконов (80)

Черно море: Китанов, Александров, Котев, Станчев, Венков, Паланков, Буркхард, Райков, Божилов, Коконов, Манолов (Петков, Гомес)

Черно море (дубъл): Пиргов, Костадинов, Ж. Атанасов, Сталев, Ненков, Попов, Йовчев, Мадоян, Д. Атанасов, Петков, Гомес (Неделчев, Ем. Илиев, Минков, Гушлев)

Съдия: Радан Мирянов